Jdi na obsah Jdi na menu

Zájezd na Orlí Hnízdo

10. 8. 2016

Hitlerovo Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších spolupracovníků, které se nachází poblíž jihobavorského města Berchtesgaden (asi 150 kilometrů jihovýchodně od Mnichova a 30 kilometrů jižně od rakouského Salcburku).

Program zájezdu
Největší atrakci celé oblasti představuje proslulé Orlí hnízdo, hrdě se tyčící na úzkém skalnatém hřebeni ve výšce 1 834 m n. m. Na všech mapách a informačních brožurách tuto horskou chatu najdete pod názvem Kehlsteinhaus. Návštěva Orlího hnízda je fascinující.

Druhým hitem Berchtesgadenu je jezero Königsee. Toto ledovcem vytvořené jezero se podobá norským fjordům, jen s tím rozdílem, že nemá spojení s mořem. Strmé štíty stoupají přímo od břehů osm kilometrů dlouhé a 1,5 km široké vodní plochy s úžasně čistou vodou a nad tím vším se tyčí typický rozeklaný štít 2 713 m vysokého Watzmanna, druhé nejvyšší hory Německa.

Solné doly: po zakoupení vstupenky se převlečete do erárních overalů, nasednete na minivláček a vydáte se do podzemí. Následuje přibližně hodinová prohlídka včetně dvou skluzavek, holografické projekce, plavby po podzemním jezeře či interaktivní expozice soli.

Místo, které je nádherné v jakoukoliv roční dobu!

Termíny: 10.9., 8.10., 22.10. 2016

Odjezd: Praha, Brno

Cena: 1 390 Kč

 

Cena zahrnuje

  • dopravu pohodlným autobusem
  • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

  • vstupy do objektů a cestovní pojištění

Vstupy

  •  Orlí hnízdo – děti 9 Euro (do 14 let), dospělí 15,5 Euro
  •  Solné doly – děti 9 Euro (do 16 let), dospělí 14 Euro

Odjezdy

Odjezd z Brna v 03:00 hod. od Janáčkova divadla  – DOPLATEK 150KČ
Odjezd z Prahy ve 06.00 hod. (kruhovým objezd u Kongresového centra)